YOACHIM

Kim jest Yoachim? Dowiedz się podstawowych informacji o tym niezwykłym muzyku.

Urodzony 29 lutego 1988 roku wokalista, kompozytor, producent muzyczny i autor tekstów.

Związany z muzyką od wczesnego dzieciństwa ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu.

Zadebiutował wydanym w 2015 roku singlem “ Forest” wraz z towarzyszącym mu teledyskiem, rok później zaś utwór Again – oba zapowiadające w pełni autorski album EP Isn’t That Gone (2016) na którym elektroniczny pazur miesza się z noworomantyczną liryką. Minialbum dowodzi, że poruszając się swobodnie w stylistyce electro i synthpopu, i gatunków do nich przyległych Yoachim jest przede wszystkim niezwykle wrażliwym songwriterem. Materiał został zaprezentowany na żywo podczas festiwalu Enea Spring Break Festival 2016 w Poznaniu, a także na Open’er Festival w Gdyni gdzie spotkał się z bardzo żywiołową reakcją publiczności.

W listopadzie 2016 roku utwór „Forest” został wydany na specjalnej kompilacji wydanej przez Warner Music Poland zatytułowanej „Młoda Polska” która skupiła w sobie najciekawsze polskie zjawiska muzyczne ostatnich lat.

Oprócz autorskiego materiału Yoachim ma na swoim koncie muzyczne kolaborację z niemiecką sceną muzyki klubowej i elektronicznej. Współpracował dotychczas z takimi djami i producentami, jak Olivier Schories, Solee, Rauschchaus, Oovation, Boss Axis czy Mian. W 2012 roku nakładem międzynarodowej wytwórni Parquet Recordings ( Berlin) ukazała się składanka remixów jego utworu EHC. Wspólnie z Solee oraz duetem Boss Axis nagrał także utwór Still Here, któremu towarzyszyły remixy takich producentów, jak hiszpański Uner czy australijski Fables. W 2018 roku nakładem wytwórni Mango Alley ( Tokyo) wydany został utwór “Open it wide” będący owocem współpracy Yoachima i młodego niemieckiego producenta Oovation. Wydanie zawierało także remixy takich producentów jak Rauschchaus (Niemcy) czy Movement Machina ( Finlandia ).

W 2017 roku Yoachim zaprezentował swój nowy singiel “Storm “ który zapowiada pierwszą długogrającą płytę w jego twórczości. Wydaniu towarzyszy ł teledysk wyróżniony i wielokrotnie nagrodzony na międzynarodowych festiwalach International Music Video Underground 2018, Los Angeles Short Film Festival 2018 czy Berlin Independent Film Award 2018.

W październiku 2018 roku planowana jest premiera pierwszej długogrającej płyty Yoachima.